Pogoda w Krakowie

Kraków to stolica województwa małopolskiego, dawna stolica Polski oraz drugie co do wielkości miasto w Polsce oraz jedno z największych w Europie. To miejsce, gdzie znajdziemy wiele atrakcji i zabytków, których nie sposób pominąć. Warto jednak nieco się przygotować, nie tylko z wiedzy historycznej czy też z ciekawych miejsc na mapie, ale z pogody.

Zanim udamy się do Krakowa, powinniśmy wiedzieć, na jakie warunki atmosferyczne możemy liczyć. Polska to kraj, gdzie bardzo często występują wahania, a jak jest typowo w Krakowie? Sprawdźcie już teraz sami!

Klimat w Krakowie

Kraków znajduje się na południu Polski. I choć myśląc o wakacjach, raczej myślimy o tych egzotycznych krajach, to jednak warto tez przemyśleć wyjazd krajowy. Polski klimat też może sprzyjać wakacjom zwłaszcza latem. W Polsce panuje klimat kontynentalny, wilgotny.

Pogoda w Krakowie
Pogoda w Krakowie

Opady w Krakowie

Jak wspomnieliśmy wyżej, w Polsce jest klimat kontynentalny, wilgotny i to on wpływa na ilość opadów, także w Krakowie. Raczej pasuje równomierne rozłożenie opadów deszczu w polskich miastach. Najwięcej występuje ich w lipcu, gdy jest najcieplej. Za to najmniej wtedy, gdy jest zima, na rzecz śniegu.

Temperatura w Krakowie

Czerwiec, lipiec i sierpień to najgorętsze miesiące. Najcieplejszy jest lipiec i sierpień, gdzie czasem temperatury mogą sięgać prawie 30 stopni C. Dla miłośników zimowego wypoczynku zachęcamy do urlopu od grudnia do lutego, kiedy to jest najzimniej i możemy natrafić na śnieg. Temperatury mogą być minusowe. Ale też z Krakowa do polskich gór nie jest daleko na, na narty czy snowboard, a przy okazji możemy coś zwiedzić.

Zobacz jakie są: ATRAKCJE W KRAKOWIE

Kiedy warto pojechać do Krakowa?

Wakacje w Krakowie? Z pewnością czeka na nas wiele atrakcji, w tym także rodzinnych, dla grupki znajomych czy nawet tylko dla par. Każdy znajdzie coś dla siebie, jednak warto wybrać dla siebie najlepszy miesiąc na podróż. Wszystko zależy od naszych preferencji. Najcieplejszą pogodą będziemy cieszyć się w lipcu i sierpniu, choć i czerwiec jest już ciepły. Nawet na początku września możemy cieszyć się około 18 stopniami C, a jesteśmy wtedy poza sezonem, więc nie ma tłoku turystycznego. Dla miłośników zimy, zapraszamy do Krakowa od grudnia do lutego, gdzie temperatury, zwłaszcza w styczniu mogą sięgać poniżej zera.

Pogoda w Krakowie w styczniu

Rozpocząć Nowy Rok w Krakowie? Dlaczego by nie? To idealnie zimowy krajobraz. Czekać na nas mogą minusowe temperatury także w ciągu dnia. Zyskujemy też dodatkową godzinę słoneczną – 9h. Choć mamy 11 deszczowych dni, raczej możemy się spodziewać opadów śniegu w tym terminie.

Pogoda w Krakowie w lutym

Luty także należy jeszcze do zimy, choć staje się już coraz cieplej. Minusowe temperatury występują raczej w nocy, a w ciągu dnia mamy powyżej zera. W lutym jest już 10 słonecznych godzin i bardzo niewielkie opady deszczu.

Pogoda w Krakowie w marcu

Marzec w Krakowie, jak i w całej Polsce bywa bardzo nieprzewidywalny. Powoli odchodzi z zimy do wiosennej pory. Warto przygotować lżejsze ubrania, gdyż w dzień jest nawet 7 stopni C, jednak bądźmy gotowi, że w nocy nadal może wystąpić minusowa temperatura. Zyskujemy 20 słonecznych dni z 12 godzinami. Opady deszczu nadal są niewielkie.

Pogoda w Krakowie w kwietniu

Kwiecień to miesiąc, gdzie Kraków budzi się na nowo do życia. Nadchodzi piękna ciepła wiosna. Termometry wskazują już około 13 stopni C. W nocy nie ma już minusowych temperatur. Mamy aż 14 godzin słonczych, zatem dzień się wydłuża i mamy więcej czasu na zwiedzanie.

Pogoda w Krakowie w maju

A jak pogoda w Krakowie wygląda w maju? To czas, gdy bardzo popularne są wyjazdy podczas majówki! Oczywiście, możemy ją spędzić za granicą, ale też możemy spędzić ją w Krakowie. A raczej nie mamy czego żałować, to czas pięknej wiosny, na termometrach może się pokazać nawet do 20 stopni C. W tym miesiącu mamy też już 16 godzin słonecznych!

Polecamy: BRAMA FLORIAŃSKA – JEDEN Z BARDZIEJ ZNANYCH ZABYTKÓW W KRAKOWIE

Pogoda w Krakowie w czerwcu

Czerwiec w Krakowie to już prawdziwy kres wakacyjny. Termometry wskazują średnio 20 stopni C. Noce stają się również cieplejsze, bo termometry pokazują jakieś 12 stopni C. Mamy 16 godzin słonecznych, ale nadal nie duży ruch turystyczny, jaki panuje w kolejnych miesiącach. Więc warto przemyśleć przyjazd właśni w tym okresie, gdzie jeszcze nie jest tłoczno, ale już ciepło.

Pogoda w Krakowie w lipcu

Lipiec w Krakowie to już są wakacje. Dzieci rozpoczynają przerwę w szkole, rozpoczynają się też wyjazdy wakacyjne. W Krakowie czeka nas dużo słońca, ale tez to jeden z najbardziej deszczowych miesięcy. Niestety możemy napotkać aż 14 dni intensywnych opadów. Za to nadal jest 16 godzin słonecznych.

Pogoda w Krakowie w sierpniu

Sierpień w Krakowie to nadal jeden z najgorętszych miesięcy. Termometry są w stanie pokazać nawet około 30 stopni C w najcieplejszym momencie dnia. Noce również są ciepłe. Choć możemy natrafić na 12 deszczowych dni, to jednak opady są znacznie miej intensywne, niż w lipcu. Do tego nieco skraca się liczba godzin słonecznych – do 14, jednak to nadal dużo by cieszyć się atrakcjami na świeżym powietrzu i piękną pogodą.

Pogoda w Krakowie we wrześniu

Wrzesień w Krakowie jest już porą, gdzie dzieci wracają do szkoły i powoli będziemy przechodzić na jesienną porę. Ale początek września jest jeszcze bardzo ciepły, wakacyjny, podczas gdy zimniej robi się pod koniec miesiąca. Tu możemy natrafić na niektóre dni z 20 stopniami C,w nocy będzie to około 10 stopni C. Mamy 19 słonecznych dni z 12 godzinami słonecznymi. Opady są podobne co w sierpniu.

Pogoda w Krakowie w październiku

Październik to już iście jesienna aura, która jednak ma swój urok w Krakowie. Choć termometry pokazują ledwo powyżej 10 stopni C w dzień i połowę mniej w nocy, to jednak mamy aż 21 dni słonecznych, by móc cieszyć się ostatkami ciepłych promieni słonecznych. Mamy też jeszcze około 10 godzin słonecznych na zwiedzanie.

Pogoda w Krakowie w listopadzie

A jak spawa wygląda w listopadzie? Przed nami okres jesienny, gdzie zbliżamy się wielkimi krokami do zimy. Możemy odczuć już znacznie chłodniejszą temperaturę, która w dzień może sięgać mniej więcej do 7 stopni C. W nocy natomiast może spadać nawet do zera. Za to mamy do dyspozycji aż 20 dni słonecznych z 9 godzinami słonecznymi. A także pozostałe 10 dni deszczowych nie oferuje nam intensywnych opadów. Dlatego też warto pomyśleć o listopadzie, jako o odpowiednim miesiącu na wycieczkę, dla osób, które nie lubią upałów.

Zobacz DLACZEGO WARTO ZWIEDZIĆ SUKIENNICE W KRAKOWIE?

Pogoda w Krakowie w grudniu

Pogoda w Krakowie w grudniu jest idealna do spędzenia tam Świąt Bożego Narodzenia. W końcu gdzie, jak nie w Krakowie zapomnimy o codziennych problemach, na rzecz pięknych zabytków i świątecznego klimatu. Temperatury będą sięgać 0, choć w nocy mogą być też minusowe. Za to do dyspozycji mamy 21 słonecznych dni, które oferują nam 8 godzin słonecznych. Opady deszczu są bardzo niskie rzadkie. Przy okazji zajrzyj do serwisu https://lasti24.com/holidays-in-cracow/ aby dowiedzieć się więcej o Krakowie.

Jaka pogoda w Krakowie - opinie
Jaka pogoda w Krakowie – opinie

Pogoda w Krakowie – opinie

A jaka Waszym zdaniem jest pogoda w Krakowie? Jaki klimat tam pasuje? Kiedy najbardziej lubicie odwiedzać to miasto i co chętnie zwiedzacie? Wakacje w Krakowie to dobry pomysł? Który miesiąc jest Waszym ulubionym? Dajcie nam znać! Czekamy na Wasze opinie!

Zobacz także nasze inne rankngi i poradniki:

« ||

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *