Kraków turystycznie – słowem wstępu

Kraków to jedno z najbardziej turystycznych miast w Polsce, tuż obok Warszawy i Gdańska. Gród Kraka to nie tylko dawna stolica Polski, ale i główny ośrodek Małopolski. Atrakcyjny nie tylko wizualnie – bo to jedno z najpiękniejszych miast naszego kraju, ale też historycznie gdyż to właśnie tu jest umiejscowionych wiele znamienitych i cennych zabytków. Z tego też powodu krok po kroku postaramy się o tych najlepszych i najciekawszych opowiedzieć, o wszystkim tym co warto zwiedzić i zobaczyć w Krakowie…

Kraków na mapie:

Kraków ściąga turystów z całej Polski i z całego świata, przede wszystkim niesamowitą atmosferą i gościnnością. Wśród turystów kojarzony jest głównie ze wzgórzem Wawel i Zamkiem Królewskim na nim położonym. Kraków to także rynek z kwiaciarkami i obwarzankami, twardymi jak kamień 😉 które mają nawet swoje muzeum. To miasto rozrywki i kultury, które w szczególności upodobali sobie najpierw królowie, potem artyści i literaci.

Miasto Kraka - Kraków turystycznie
Miasto Kraka – Kraków turystycznie

Z największych zabytków tego miasta można wymienić jednym tchem Wawel, Kościół Mariacki, Sukiennice, Planty, Barbakan, Kopiec Kościuszki, Błonia, Kazimierz – dzielnicę żydowską czy nawet smoka wawelskiego, który ściąga przyjezdnych swoim ziejącym ogniem. Kraków równie pięknie prezentuje się wiosną, latem, jesienią czy zimą. Każdy moment jest dobry na przyjazd do stolicy Małopolski. My z kolei postaramy się wskazać najciekawsze atrakcje tego miejsca.

Zobacz także nasze inne rankngi i poradniki:

|| »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *