Fotelik samochodowy 0-36 kg

Fotelik samochodowy 0-36 kg jest gadżetem, który używany jest podczas jazdy autem z dzieckiem. W Polsce mamy obowiązek przewożenia w nim dzieci do 12 roku życia lub przekroczenia przez nich 150 cm wzrostu. W ten sposób zapewniamy im bezpieczeństwo podczas podróży, dopóki ich organizm nie wykształci się dostatecznie dobrze. Brak fotelika oznacza otrzymany mandat ze strony policji. Ale też narażenie dziecka na niebezpieczeństwo.

Zatem jaki fotelik samochodowy 0-36 kg wybrać? Dla jakiego przedziału wiekowego jest on przeznaczony? A może trzeba się czymś kierować przy zakupie? Dla ciekawskich osób, które chcę dobrze dopasować gadżet i dowiedzieć się paru ciekawostek – mamy poniższy artykuł. Zostańcie z nami!

Fotelik samochodowy 0-36 kg a przedział wiekowy

Bardzo popularne są obecnie foteliki samochodowe 0-36 kg, które jak sama nazwa wskazuje przeznaczone są dla dzieci między 0 a 36 kilogramów. Jednak pamiętajmy, że 0 wcale nie oznacza noworodka, gdyż dla nich przeznaczony jest inny fotelik z bardziej wyprofilowaną wkładką. Dlatego 0 oznacza taką bardziej umowna granicę, a tak na prawdę jego używanie zaleca się mniej więcej od 6 miesiąca życia, gdy maluch to zaczyna już powoli względnie samodzielnie siadać. Oczywiście każe dziecko rozwija się inaczej, więc należy to obserwować.

Co z górną granicą? Ten fotelik samochodowy 0-36 kg oznacza, że może już z nami pozostać do końca. Czyli do 36 kg, a to jest mniej więcej właśnie okres zakończenia używania fotelików (jak już wspominaliśmy okres 10-12 roku życia lub przekroczenia 150 cm wzrostu). Oczywiście i w tym wypadku należy obserwować rozwój dziecka.

Fotelik samochodowy 0-36 kg
Fotelik samochodowy 0-36 kg / Ranking, opinie i cena

Jaki fotelik samochodowy 0-36 kg wybrać i kupić?

Zanim dokonamy zakupu fotelika samochodowego 0-36 kg warto dokładnie przyjrzeć się ofertom. Pomyślmy, co jest dla nas ważne, co przyda się dziecku i jakie parametry byłyby najlepsze. Następnie wato przyjrzeć się kilku istotnym elementom:

  1. kierunek jazdy,
  2. udogodnienia,
  3. bezpieczeństwo,
  4. estetyka.

Kierunek jazdy w foteliku samochodowym 0-36 kg

Bezpieczna jazd w foteliku samochodowym 0-36 kg dla najmłodszych powinna odbywać się tyłem do kierunku jazdy. Do czasu aż maluch nie nauczy się względnie samodzielnie siedzieć i utrzymać główki pionowo. Mniej więcej zaleca się taką jazdę do około 4 roku życia. Choć oczywiście należy obserwować rozwój dziecka. Po około 4/5 roku życia możemy już obrócić fotelik przodem do kierunku jazdy. Maluch zaczyna wtedy też być ciekawy tego, co jest za oknem a także jazda tyłem mogłaby się okazać dla niego niewygodna (np. podkurczanie nóżek).

Zobacz też: DRUKARKI 3D W TURYSTYCE

Wytrzymałość fotelików samochodowych 0-36 kg

Ważnym elementem w foteliku samochodowym 0-36 kg jest jego wytrzymałość. Jak już sobie powiedzieliśmy, ma to być gadżet na długie lata. Zatem musimy dokładnie sprawdzić jego wykonanie, materiały. Warto wybrać te mocne, dodatkowo wodoodporne i odporne na plamy. Jednocześnie siodełko musi być wygodne, zwłaszcza, jeśli planujemy także długi podróże. Warto wybrać te modele, które oferują możliwość zdjęcia tapicerki i wyprania jej w pralce.

Fotelik samochodowy 0-36 kg a estetyka

Choć estetyka nie interesuje każdego, jednak warto o tym wspomnieć, gdyż fotelik samochodowy 0-36 kg można dopasować do reszty gadżetów. A wszystko dzięki ogromnemu wyborowi różnych modeli. Możemy wybrać uniwersalny ale tez dopasowany kolor do płci dziecka. Ważne, aby materiał był łatwy w utrzymaniu czystości. Warto wspomnieć, że dostępne są także różnego rodzaju podkładki czy też pokrowce, które chronią fotelik, dzięki czemu może być on nawet zabierany do samolotu.

Udogodnienia w foteliku samochodowym 0-36 kg

Fotelik samochodowy 0-36 kg może mieć wiele różnych udogodnień. Przede wszystkim jednym z tych głównych jest regulacja zagłówka. A także wyjmowana wkładka. Dzięki temu mamy gadżet, który dopasujemy indywidualnie do potrzeb dziecka. I to ze względu na wiek, wagę czy wzrost. Możliwe są też różne kąty nachylenia. Dzięki temu w nocy dziecko może przyjąć pozycję bardziej lezącą, natomiast w dzień będzie to pozycja siedząca.

Jaki fotelik samochodowy 0-36 kg
Jaki fotelik samochodowy 0-36 kg wybrać? Sprawdź cene, opinie oraz ranking

Dla dziecka i rodzica udogodnieniem może być zamontowany uchwyt na napój czy kieszonka na przekąski i zabawki. W razie potrzeby maluch sam sobie zabiera daną rzecz i rodzic nie musi się co chwilę odwracać do tyłu, co jest szczególnie ważne, gdy tylko jeden rodzic podróżuje z dzieckiem. Wtedy może skupić się na drodze.

BRAMA FLORIAŃSKA – JEDEN Z BARDZIEJ ZNANYCH ZABYTKÓW W KRAKOWIE – sprawdź!

Warto także dodać, że niektóre foteliki samochodowe 0-36 kg posiadają opcję 360 stopni. Co to oznacza? To, że fotelik jest obracany, co bywa przydatne podczas wyciągania dziecka z auta lub jego wkładania do niego. Zwłaszcza, gdy maluch zasnął i nie chcemy go budzić. Ale też, gdy jeszcze jeździ tyłem do kierunku jazdy. To zdecydowanie ułatwia i przyspiesza .

Zalety fotelika samochodowego 0-36 kg

Fotelik samochodowy 0-36 kg to przede wszystkim ekonomiczność i oszczędność dla naszego portfela. To wieloletnie zakup, dzięki temu, że mamy regulowane parametry. Dlatego warto zainwestować w dobrej jakości gadżet, który wytrzyma wiele lat. A do tego z punktu ekologicznego używając jednego fotelika przez tyle lat, nie produkujemy nadmiaru śmieci. Dobry fotelik samochodowy 0-36 kg zawsze można komuś oddać lub odsprzedać. Ze względu na regulacje każdemu dziecku będzie w nim wygodnie.

Wady fotelika samochodowego 0-36 kg

Nie zawsze rodzic chce inwestować w fotelik samochodowy 0-36 kg. Choć jest on regulowany, boi się, że mimo wszystko gadżet nie będzie dobrze pasował albo do parametrów dziecka albo do auta. Należy więc dokładnie czytać etykiety oraz porady producenta czy opinie innych użytkowników. I choć nazwa wskazuje 0 kg, czyli teoretycznie można go już używać do niemowlaków, to w praktyce nie. One muszą mieć swój osoby fotelik, który pozwala na podróż w pozycji leżącej.

Gdzie kupić fotelik samochodowy 0-36 kg?

Fotelik samochodowy 0-36 kg warto wybrać w sklepie stacjonarnym z akcesoriami dla dzieci, gdyż wtedy możemy dotknąć każdy produkt, porównać go. Zdecydowanie nie polecamy zakupów w marketach – ich jakość może okazać się niezadowalająca. Za to bardzo duży wybór znajdziemy w sklepach internetowych.

Do chętnie wybieranych producentów należą: Kinderkraft, 4Baby, Lionelo i inni.

Najlepszy fotelik samochodowy 0-36 kg
Najlepszy fotelik samochodowy 0-36 kg

Cena fotelika samochodowego 0-36 kg

To, ile kosztuje fotelik samochodowy 0-36 kg zależy od kilu czynników, jak jego materiał, producent czy dodatki. Oczywiście wybór należy do nas. Te podstawowe modele zaczynają się od 250 zł. Średnia cena to około 400 zł, choć są modele, które mogą przekroczyć 600 zł.

DLACZEGO WARTO ZWIEDZIĆ SUKIENNICE W KRAKOWIE? – zobacz już teraz!

Fotelik samochodowy 0-36 kg – opinie

Jakie jest Wasze zdanie na temat fotelików samochodowych 0-36 kg? Czy któryś model możecie polecić albo któryś możecie odradzić? Na co zwróciliście uwagę podczas zakupu? Co byście zmienili? Koniecznie dajcie znać w komentarzu, jakie są Wasze opinie!

Fotelik samochodowy 0-36 kg / Ranking najlepszych

Jaki Waszym zdaniem produkt jest godny uwagi? Nie wiecie? Nic nie szkodzi – od tego macie nas! Przygotowaliśmy dla Was małą podpowiedź w postaci rankingu najlepszych fotelików samochodowych 0-36 kg. W zestawieniu znajdziecie najbardziej polecane modele – sprawdźcie już teraz!

Zobacz także nasze inne rankngi i poradniki:

« || »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *