Atrakcje w Krakowie

Atrakcje w Krakowie przyciągają codziennie wielu turystów z całego świata, o każdej porze roku. To jedno z najbardziej rozpoznawalnych miast w Polsce. To właśnie tu znajdziemy wiele zabytków, atrakcji i ciekawych miejsc. Każdy znajdzie coś dla siebie. W końcu każdy z nas ma nieco inne upodobania. Dlatego otwórzmy się na nowe miejsce i spędźmy miło czas w Krakowie.

Jeśli chcecie wiedzieć, jakie Atrakcje w Krakowie przyciągają turystów – serdecznie zapraszamy Was do zapoznania się z naszym najnowszym artykułem. Specjalnie dla Was zebraliśmy wszystko w jednym miejscu. Dlatego też nie traćmy czasu i sprawdźmy, co warto zobaczyć, będąc w Krakowie.

Atrakcje w Krakowie – co warto zwiedzić?

Planując wycieczkę do Krakowa, warto dowiedzieć się nieco więcej informacji, dokąd tak naprawdę się wybieramy. Przede wszystkim jest to obecna stolica województwa małopolskiego oraz dawna stolica Polski. To drugie co do wielkości miasto Polski, zatem nic dziwnego, że zawiera tyle ciekawych atrakcji i pięknych miejsc. Nie tracąc czasu, przejdźmy do kilku propozycji, na ciekawe spędzenie czasu w Krakowie. To musicie zobaczyć:

Atrakcje w Krakowie
Atrakcje w Krakowie – sprawdź!
  1. Stare Miasto,
  2. Wawel,
  3. ZOO,
  4. Ogród Botaniczny,
  5. Stara Synagoga na Kazimierzu,
  6. Muzeum – Fabryka Emilia Oskara Schindlera.

Zobacz: BRAMA FLORIAŃSKA – JEDEN Z BARDZIEJ ZNANYCH ZABYTKÓW W KRAKOWIE

Atrakcje w Krakowie – Stare Miasto

Jednym z najbardziej popularnych miejsc w Krakowie, które każdy musi obowiązkowo zobaczyć, to Stare Miasto. Idealne miejsca na spacer dla rodzin, par czy grupy przyjaciół. To właśnie kawałek historii, piękne stare budowle, zabytkowe kamienice. To miejsce ma w sobie bardzo specyficzny klimat i wielu się w nim zakochuje. To tutaj przenika się stary świat ze współczesnością.

Warto też dodać, że to właśnie na Rynku Głównym co roku odbywa się Jarmark Bożonarodzeniowy, każdej zimy. Wielu turystów właśnie w tym okresie decyduje się na przyjazd do Krakowa. Podczas tego wydarzenia czeka na nas wiele atrakcji, jak możliwość wypicia grzanego wina czy gorącej czekolady lub możliwość zakupu owoców w czekoladzie, pajdy chleba, ręcznie robionych wyrobów, itd.

Jeśli chodzi o Rynek Główny, tutaj znajdziemy wiele atrakcji, które są zlokalizowane bardzo blisko siebie. Przede wszystkim widzimy wysoka wieżę należąca do Kościoła Mariackiego, a naprzeciwko znajdują się Sukiennice. To jest zabytkowa hala targowa, gdzie kupimy rożnego rodzaju pamiątki. Warto też udać się do Rynku 1, gdzie czeka na nas Rynek Podziemny – muzeum multimedialne. Tu dowiemy się nieco o historii Krakowa na przestrzeni lat.

Atrakcje w Krakowie – Wawel

Równie znanym i rozpoznawalnym zabytkiem w Krakowie jest Wawel. Jeśli nie wiecie, to już wyjaśniamy, że jest to Zamek Królewski, który znajduje się na Wzgórzu Wawel. To właśnie tutaj znajdziemy wiele dziel sztuki, kawałek historii z różnych epok. Dlatego to jeden z obowiązkowych punktów na mapie zwiedzania.

Na Wawelu mamy okazję podziwiać różne eksponaty, ale też na zewnątrz znajdziemy Ogrody Królewskie, możemy podziwiać panoramę miasta i co najważniejsze, nie zapomnijmy odwiedzić smoka Wawelskiego. Znajduję się on tuż przy Wiśle i lubią go nie tylko dzieci. Warto zobaczyć też Dzwon Zygmunta, krypty królewskie, zbrojownie i wiele innych.

NazBlV7AgVY

Atrakcje w Krakowie – ZOO

Tak jak każde duże miasto, tak i Kraków posiada ZOO. To przede wszystkim ciekawa atrakcja dla najmłodszych, ale nie tylko. Każdy Ogród Zoologiczny na pozór mimo wszystko nieco się różni. Tutaj możemy milo spędzić czas i możemy podziwiać ciekawe gatunki egzotycznych zwierząt i roślinek. Znajduje się on w okolicach Lasu Wolskiego oraz Bielańsko – Tynieckiego Parku Krajobrazowego.

Ogród Zoologiczny w Krakowie to bardzo ciche i spokojne miejsce dla zwierząt, gdzie nie mamy zgiełku miasta. Za to czekają na nas prawdziwe odgłosy prawdziwych dzikich zwierząt. Mieści się tu ponad 300 różnych gatunków. Są to np. pingwiny, bażanty, pawie i wiele , wiele więcej. To niezwykła atrakcja dla całej rodziny i warto tam spędzić cały dzień, aby zobaczyć wszystkie zakamarki.

Atrakcje w Krakowie – Ogród Botaniczny

Niektóre atrakcje w Krakowie są także przeznaczone dla rodzin z dziećmi i nie mowa tu tylko o Zoo. To także Ogród Botaniczny, w którym może zakochać się każdy. Ogród należy do Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Znajdziemy tu wiele ciekawych, także egzotycznych gatunków roślin. Możemy spędzić relaksujący czas z rodziną, ale też romantyczną randkę z drugą połówką. Każdy z nas może podziwiać piękno tego miejsca, przyrodę, jaka niegdyś cieszyli się polscy królowie.

Obiekt powstał pod koniec XVIII wieku, jednak jego piękno zachwyca nas do dziś. I to nie tylko egzotyczna flora, ale też muzeum, szlaki spacerowe i wiele więcej. Spacerując alejkami możemy się poczuć, jak w rożnym zakątku świata. Czy to występuje roślinność azjatycka, ale też górskich Alp, egzotyka Ameryki Północnej i wiele więcej gatunków. To idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, spacery najlepszych przyjaciółek, a nawet miejsce, gdzie mężczyzna może się oświadczyć i wyznać miłość ukochanej kobiecie.

Polecamy: DLACZEGO WARTO ZWIEDZIĆ SUKIENNICE W KRAKOWIE?

Atrakcje w Krakowie – Stara Synagoga na Kazimierzu

Kolejne miejsce, które warto odwiedzić, to Stara Synagoga, która mieści się w żydowskiej dzielnicy Karkowa o nazwie Kazimierz. Oprócz samej synagogi, czeka na nas styl, dawny, niepowtarzalny klimat, piękne uliczki oraz budynki. Koniecznie trzeba się tu udać!

Stara Synagoga to punkt charakterystyczny na mapie Kazimierza. To niezwykle wyróżniający się obiekt, który o dziś stanowi piękno okolicy. Jest też obiektem świętym, sakralnym. Jest też najstarszą zachowaną świątynią judaizmu w Krakowie i jedną z najstarszych w Polsce. Wiele osób z całego świata przyjeżdża do Krakowa, by odwiedzić właśnie ten żydowski zabytek. Budowla powstała w XV wieku i jest wykonana z cegieł oraz kamieni. Choć przez wieki była doświadczana poprzez pożary czy okupację i upływający czas, nadal cieszy swym odbudowanym pięknem i historią. Obecnie to Muzeum Historyczne Miasta Krakowa – oddział Dzieje i Kultura Żydów.

Atrakcje w Krakowie – Muzeum Fabryka Emilia Oskara Schindlera

Miejscem godnym odwiedzin jest Muzeum Krakowa – Fabryka Emilia Oskara Schindlera. To fabryka założona w 1937 roku, gdzie produkowano wyroby blaszane oraz emaliowane. Została przejęta przez niemieckiego przedsiębiorcę Oskara Schindlera, gdzie została Niemiecką Fabryką Wyrobów Emaliowanych.

Sprawdź: PODZIEMIA NA RYNKU W KRAKOWIE – CO MOŻNA TAM ZOBACZYĆ?

Przedsiębiorca zatrudniał w niej zagrożonych eksterminacją Żydów. Pozostawali oni wpisywani na tzw. Listę Schindlera i ratowani od zagłady.

Obecnie należy ona teraz do państwa Polskiego i mieści się tu Muzeum Historyczne Miasta Krakowa oraz Muzeum Sztuki Współczesnej. Fabryka należy też do trasy Krakowskiego Szlaku Techniki.

Najlepsze atrakcje w Krakowie
Najlepsze atrakcje w Krakowie

Atrakcje w Krakowie – opinie

Jakie atrakcje w Krakowie Waszym zdaniem są godne polecenia a które niekoniecznie? Kiedy lubicie tu przyjeżdżać i co wtedy zwiedzacie najchętniej? Jaka jest Wasza ulubiona dzielnica lub ulubione miejsce? Co należy koniecznie zwiedzić? A może macie jakieś przydatne wskazówki, tajne asy w rękawie i chcecie się nimi podzielić? Dajcie znać! Będziemy czekać na Wasze opinie zawarte w komentarzach!

Zobacz także nasze inne rankngi i poradniki:

« || »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *